Deltakere

Tula Ekgren – Västra Götalandsregionen

Christina Axelsson – Fyrbodals kommunalförbund

Liv Birkeland – Lister nyskaping AS

Ingunn Dale Samset – Renovasjonsetaten Oslo kommune

Thomas Alstrup – Frederikssund kommune

Mats Gustafsson – MMGkonsult AB

Rune Holmstad – VEAS

Ragnhild Borchgrevink – VEAS

Sara Nilsson – Hushållningssälskapet Halland

Aske Palsberg – Roskilde Universitet

Tyge Kjær – Roskilde Universitet

Mark Nielsen – RUC

Stefan Halldorf – Biogas2020

Mikael Lantz – Envirum

Louise Krogh Johnson – Agro Business Park

Lars-Erik Jansson – Energi- och Affärsrådgivning

Karin Ahlberg-Eliasson – Hushållningssälskapet

Martin Carling – Fyrbodals kommunalförbund

Peter Eriksson – Trollhättans Stad

Anita Orlund – Kunnskapsbyen Lillestrøm

Wenche Hennie Bergland – Høgskolen Sørøst-Norge

Live Rud – Vestfold fylkeskommune

Eirik Bøe – Akershus fylkeskommune

Daniel Bügel – Kunnskapsbyen Lillestrøm

Hjalmar Eriksson – Oxford Research

Rune Bakke – Høgskolen Sørøst-Norge

Karin Stenlund – Fyrbodals kommunalförbund

Ilona Sarvari Horvath – Högskolan i Borås

Michael Støckler – Agro Business Park

Hilde Guttormsen – Østfold fylkeskommune

Bente Føreid – NIBIO

Peter Eriksson – Innovatum AB

Mali Hole Skogen – OREEC

Per Wennerberg – Biogass Oslofjord

Mattias Ottosson – University West, Trollhättan

Marit Solheim – Energigjenvinningsetaten Oslo kommune

Kari Anne Sølvernes – Energigjenvinningsetaten Oslo kommune

Maria Magdalena Estevez – Aquateam COWI AS

Martin Frandsen – Eurofins Agro Testing Danmark

Gretha Thuen – Frevar KF

Erika Nesteng – Frevar KF

Cecilie Sahlin – Frevar KF

Kent Bentzen, NTU ApS

Peter Lindgren, Aarhus Universitet

Merethe Lindholm, Aarhus Universitet

Henrik Lefvert, Cellwood Machinery

Nils Finn Lumholdt, EGE

Gabriel Wergeland Krog, Østfold fylkeskommune

Tor Prøitz, Norsk Senter for Sirkulær Økonomi

Kristine von Hanno, KS Bedrift

Petter Forkstam, Kommuneförbundet Skåne

Guro Nereng, Klima Østfold

Alberto Benavides Cantú, Bioprocess Control

Lill-Torunn Kilde, Kilde Kommunikasjon

Bo Ramberg, Biogas Väst

Joel Karlberg, Hållbar Utveckling Väst

Jørn Christen Johnsen, COWI AS

Ole Langeland Pedersen, Interreg ØKS

Kari-Anne Lyng, Østfoldforskning

Emilio Alvarenga, Smart Symbiotech AS

Lene Elisabeth Storengen, Smart Symbiotech AS

Kjetil Gaulen, Østfold kollektivtrafikk

Steinar Danielsen, WAI Enviromental Solutions AS

Lars Erik Smith, COWI AS

Linn Beathe Esborg, Waterment AS

Mats Eklund, Linköpings Universitet

Ole Aksel Sivertsen, Enova SF

Trond Bratsberg, Enova SF

Gry Elisabeth Monsen, Innovasjon Norge

Per Gunnar Stoknes, Biogass Møre AS

Tormod Briseid, NIBIO

Ruth Astrid L. Sæter, Sæter Media

Morten Holvik, Inrigo AS

Knut Trondsen, Inrigo AS

Simen Hauland, ST1 Norge AS

Torkil Dyb Remøy, EGE Oslo kommune

Kjetil Dahl, Skagerak Energi

Tore Mælumsæter, Fagbladet Svin

Linn Helland, Rambøll Energy

Svein Guldal, Norges Bondelag

Alexander Ryhl, AMMONGAS A/S

Erik Forfs, AMMONGAS A/S

Farhad Rad, Østfold fylkeskommune

Tony Barman, Klimasmart Landbruk

Gaute Løvlien, Froster AS

Torill Meistad, Nordisk Energiforskning

Ane-Guro Danielsen, Nortura SA

Olaf Dønnum, Nes kommune

Helene Gabestad, Østfold fylkeskommune

Caroline Myrdahl, Nortura SA

Terje Kirkeng, Vesar

Jon Mills, Nedre Romerike Avløpsselskap IKS

Raymond Pedersen, Nedre Romerike Avløpsselskap IKS

Per Jørgen Johannessen, Ragn-Sells AS

Kenneth Kaarsgaard, NC Miljø AS

Joona Luomia, BioGTS OY

Alberto Benavides Cantú, BioGTS OY

Hjalmar Loeb, Brenntag Nordic AS

Jan Kristoffer Eriksen, Brenntag Nordic AS

Benjamin Berg, Cryo Pur

Niels G. Conradsen, Fornova Gas / Green Gas Solutions

Pål Pettersen, Harald A. Møller

Frode Bjørkli, Iveco Danmark AS

Henning Nielsen, Iveco Danmark AS

Leif Erik Nilssen, Iveco Danmark AS

Morten Mangor, Iveco Danmark AS

Philip Antonisen, LOBE APS

Bengt Ridell, Sweco Energuide

David Tehrani, Fredrikstad kommune

Turid Gjellestad Johansen, Fluges patent as

Heidi Ødegård Berg, Rambøll

Henrik Lystad, Avfall Norge

Geir Jostein Sandmo, Bondelagets Servicekontor AS

Frode Børresen, Multivector / Walster

Henriette Vivestad, Det Kongelige Selskap for Norges Vel

Louise Staxäng Torbäck – Høgskolan Väst

Henrik Olsson – RISE

Sabine Täuber – Biogas Syd

Bertel Meillvang – Samsø kommune

Knud Tybirk – Samsø kommune

Henrik Andersson – Högskolan i Halmstad

Zsofia Benes – Högskolan i Halmstad

Niklas Karlsson – Högskolan i Halmstad

Charlotte Böttcher – Nomi4s

Gitte Bak – Nomi4s

Poul Erik Pedersen – Gas2Move

Cato Rasmussen – Telemark fylkeskommune

Tyra Risnes – Østfold fylkeskommune

Åke Nordberg – SLU Energi och Teknik

Fredrik Eikum Solberg – Biogass Oslofjord

Marie Mattsson – Halmstad University

Marianne Reime – OREEC

Martin Therkildsen – HMN Gasnet P/S

Thomas Hernø – HMN Gasnet P/S

Kristoffer Wolsing – Skive kommune

Martin Norderhaug – Østfold fylkeskommune

Helge Eliassen – Oslo kommune, Vann- og avløpsetaten

Eirik Kolding – Skive kommune

Gerd Jacobsen – Akershus fylkeskommune

Tina Sonne – Skive kommune

Thea Lyng Thomsen – GreenLab Skive

Karoline Vadgaard Kaspersen – Skive kommune

Teresa Rocatis Nielsen – Skive kommune

Krzysztof Janko – NTU ApS

Phuong Lan Thi Ninh – NTU ApS

Jon Hovland – SINTEF Tel-Tek

Helena Olausson – Innovatum AB

Malin Husar – Innovatum AB

Fredrik Grund – Innovatum AB

Brede Bergskaug – Antec Biogas AS

Espen Martinsen – Partifrakt AS

Tore Woll – Energigass Norge

Vidar Backstrøm – Lange Lyche Teknisk AS

Ingvild Lyche – Lange Lyche Teknisk AS

Jens Fredrik Lange – Lange Lyche Teknisk AS

Per Kristensen – Skafte AS

Bernt Lundborg – Kungälvs kommun

Kent Aulin – Kungälvs kommun

Victor Kristiansen – Frevar KF

Mats Borgersen – Andion

Fredrik Hellström – Frevar KF

Guri Bugge – Østfold fylkeskommune

Jon Østgård, Vestfold klima- og energiforum

Lars Erik Ruud, Høgskolen i innlandet

Thorgeir Næss, Eurofins Agro Testing Norway

Knut Olav Furuseth, Multiconsult

Knut Huseby, Tomb VGS

Svein E. Fjellstad, Quantafuel AS

Astrid Solvåg Nesse, NMBU

Veronica Dalskau Kvalheim, FREVAR KF

Olav Moe, Østfold fylkeskommune

Eirik Bjørn, Norconsult AS

Joshua Cabell, NIBIO

Magnus Schönning, Interreg ØKS

Sara Janhäll, Västra Götalandsregionen

Stefan Svensson, Västra Götalandsregionen

Håkon Noren, Oppland fylkeskommune

Eivind Brenna, Oppland fylkeskommune

Bjarne Paulsrud, Paulsrud Consulting AS

Kjetil Stoknes, Lindum AS

Idar Alvestad, Quantafuel AS

Tord PRL Araldsen, Energigården

Trond Åge Langvik, Fredrikstad kommune

Dag Øvrebø, Waterment AS

Joakim Dragerengen, Hoerbirger Service Nordic AS

Runar Sunde Olsen, Hoerbirger Service Nordic AS

Jan Frydkjær Pedersen, ReTec Miljø

Kjeld Jensen, ReTec Miljø

Tiago Faria, Efacec Engenharia e Sistemas S.A.

Eivind Magnus, THEMA

Fatima Nazare, Efacec Engenharia e Sistemas S.A.

Villy Mortensen, Efacec Engenharia e Sistemas S.A.

Ludmila Tolstova, Innovasjon Norge

Lars Rohold, Scanship AS

Tuomas Hakala, Convion Oy

Kurt Dahlberg, Metacon

Viktor Daun, SSPA Sweden AB

Anne Szumlanska, Østfold fylkeskommune

Tor Jacob Solberg, Østfold bondelag

Birger Gikling Ingeborgvik, Øya Landbruksskole

Øyvind Lind, Holm gård

Asbjørn Ruud, Onsøy Kusamdrift DA

Ida Marie Strekerud, Østfold bondelag

Per Corneliussen, Hvam videregående skole

Karl Jørgen Bogstad, Hvam videregående skole

Tom Werven, Mjøsanlegget AS

Nelly Forsman, SSPA Sweden AB

Alna Elstad Stengård, Østfoldforskning

Elisabeth Iversen, Østfold fylkeskommune

Ingunn Saur, Østfoldforskning

Marte Beck, Østfold fylkeskommune

Geir Rossebø, Oslo kommune

John Rajani, Rajani/Rasmussen

Nicolas Marino Proletti, ReSource Labs AS

Marco Sellcorni, MalmbergGruppen AB

Patrik Berg, MalmbergGruppen AB

Hans Kättström, Nordic Gas Solutions AB

Lars Brolin, Nordic Gas Solutions AB

Harry Nøttveit, Nærenergi

Jacob Himmelstrup, Nærenergi

Erik Danielsson, Processkontroll GT

Jonas Eriksson, Processkontroll GT

Petter Hermansen, Kalnes VGS

Ruth Gebauer, Rådgivning Biogassforskning

Aud Skaugen, Ressurs og Miljø AS

Nanna Bergan, Landbruksdirektoratet

Pål Gunnar Flaa, Nome videregående skole vad. Søve

Knut Lileng, KL Teknisk Rådgivning

Käri Mannbjørn Mortensen, Umhørvisstovan, Færøerne

Linus Klackenberg – Energigas Sverige

Tone Samuelsen – Energigjenvinningsetaten, Oslo kommune

Robert Dahl – Energigjenvinningsetaten, Oslo kommune

Simon Alecander Saxegård – Østfoldforskning

Harry Nøttveit – Nærenergi Danmark

Eirik Johannessen – COWI AS

Trine Eggen – NIBIO

Ada Kristoffersen – Eurofins Environment Testing

Joachim Kongsbak – Dansk Biogasrådgivning AS

Nicolaj Ørskov Olsen – Dansk Biogasrådgivning AS

Linn Solli – NIBIO

Roar Linjordet – NIBIO

Hege Dubec – Frevar KF

John Morken – NMBU

Lisbeth Collin Hultfeldt – Komtek miljø af 2012 AS

Hans Peter Fyhn – Komtek miljø af 2012 AS

Jørn Løvdal – Umoe Advanced Composites AS

Johan Bauer – EBS AS

Stefan Persson EBS AS

Erlend Haugsbø – Hyperthermics AS

Fredrik Møller Laugesen – Ørsted

Svein I. Ringdal – Float Biogass AS

Ilona Horvath – University of Borås

Ivar Sørby – Greve Biogass

Mariann Hegg – Greve Biogass

Morgan Ahlberg – Fyrbodals kommunalförbud

Ivar Hølaas – LOBE APS

Jørann Ødegård – Fossekall AS

Trygve Helle – Mattilsynet

Jens Måge – Avfall Norge

Leif Eriksen – Frevar KF

Leszek Zadura – Purac AB

Erik Timander – Purac AB

Kjetil Jacobsen – Kiwa Norge

Jostein Henriksen – Hybrid Energy

Viveca Dalhammar – Trollhättan Energi AB

Pia Brühl Hjort – Trollhättan Energi AB

Søren Vester – Baltic Control Certification

Keld Herstad – Baltic Control Certification

Tor Gunnar Jantsch – Frevar KF

Magnar Bolme – Lyse Neo AS

Heidi Roos – Frevar KF

Renata Tomczak-Wandzel – Aquateam COWI AS

Karen O Jenssen – Rederikonsult AS

Egil Andersen – Antech Biogas as

Jarle Marthinsen – Mepex Consult AS

Jan Åge Kverndalen – Skagerak Energi / Air Liquide

Anders Pederstad – Carbon Limits AS

Thomas Tharaldsen, Quantafuel AS

John Melby, AGA AS

Lars M. Fugledal, ÅRIM

Ingvar Kvande, Norsk Senter for Økologisk Landbruk

Karoline Fjelstad, Fylkesmannen i Østfold

Nina Glomsrud Saxerud, Fylkesmannen i Østfold

Ronny Olsson, Hedmark Kunnskapspark AS

Jostein Røynesdal, Borregaard AS

Jan Moestedt, Tekniska Verken Lindköping

Anna-Kaisa Bergfjord Stoll, VEAS

Anne Kristin Holen, Multiconsult

Raymond Jørgensen, Frevar KF

Xin Xing, Wai Enviromental Solutions

Jurgis Bingelis, Bio Group

Leiv Arne Marhaug, Gasnor AS

Eric Rambech, Endrava AS

Eirik Ovrum, Rambøll Energi

Ole Dæhlen, Prosjekt ”Norsk Bondegass”

Guri Bjønnes, Innovasjon Norge

Valentin Vanderbussche, Endrava

Per Rune Henriksen, Norsk Gassforum

Kristian Spanne, Bioenergi Finnøy AS

Tor Ivar Hetland, Gasnor

Lars Bjørn Larsen, Efacec Engenharia e Sistemas S.A.

Rolf Sieksmeyer, Efacec Engenharia e Sistemas S.A.

Øystein Ihler, Oslo kommune EGE

Frode Halvorsen, Air Liquide Skagerak

Jan Carsten Gjerløw, Kunnskapsbyen Lillestrøm – OREEC

Henning Bogstrand, Østfold fylkeskommune

Bård Øyen, Buskerud fylkeskommune

Jens Pedersen, Skagen Uddannelsescenter

Vibeke Lind, NIBIO

Sidsel Bøckman, Norsk Gartnerforbund

Harald Nordal, Hyperthermics AS

Eric Rambech, Endrava AS

Veronika Dokken, Biofood Trade AS

Carsten Green Jensen, Biogas

Jon-Ivar Nygård, Fredrikstad kommune

Hans Edvard Holtung, Biogjødselforum

Margrethe Corneliussen, Østfold fylkeskommune

Caspar Eidsbråten, NMBU

Margit Fausko, NMBU

Rebekka Helén Kristiansen, NMBU

Anette Gangnæs, Kunnskapsbyen Lillestrøm

Roar Steen, Entrepenørforretning Steen Edvardsen

Mette Nygård Havre, Grønne Verdier

Lars Tveitan Østvold, AGA

Marianne Langvik, Biokraft

Karen Sund, Sund Energy

Tor Prøitz, Nasjonalt senter for sirkulær økonomi

Steen Harding Hintze, GreenLab Skive

Kari Asheim, Zero

Erling Sturla Rørvik, Skoda Grenland Bilservice

Geir Borgar, Skoda Grenland Bilservice

Hans Henrik Dahl Andersen, NGF Nature Energy Biogas A/S

Hans Sabelström, Mörbylånga Biogas AB

Åsa Torstensson, Strömstads kommun

Roland Kindslätt, Strömstads kommun

Cecilie Agnalt, Østfold fylkeskommune